• MAŁOPOLSKA TARCZA ANTYKRYZYSOWA – Pakiet Edukacyjny II- nabór

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanówce  ogłasza nabór na zajęcia dofinansowane z Funduszy Unijnych w ramach projektu:„Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” dla uczniów klas V –VIII.

Rekrutacja trwa od 13–20.02.2023 r. W tym terminie wypełniony formularz rekrutacyjny należy złożyć w sekretariacie szkoły. Lista osób zakwalifikowanych przez komisję rekrutacyjną zostanie opublikowana na stronie szkoły oraz wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole najpóźniej do 24 lutego 2023 roku.

Harmonogram, regulamin oraz formularz rekrutacyjny: Dokumenty

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W dniu 19.01.2023 w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały występ, aby podziękować kochanym dziadkom za bezgraniczną miłość, troskę, cierpliwość i poświęcony czas. Powitały przybyłych seniorów wesołą grą na instrumentach, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonały taniec do utworu Polka dla Babci i Dziadziusia. Po części artystycznej wręczyły upominki i zaprosiły kochanych dziadków na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad upominkami. Wnuczęta własnoręcznię wykonały laurki z życzeniami oraz zapachowe lampiony. To był bardzo wyjątkowy dzień, dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali naszą szkołę.

• PRELEKCJA POLICJANTKI

• Klasy 1 – 3 oraz oddział przedszkolny uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, które przeprowadziła w naszej szkole funkcjonariuszka policji pani mł. asp. Agnieszka Buda - Zembol z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów na temat: bezpieczeństwa na drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Omówione zostały  zasady poruszania się hulajnogą po drodze oraz sytuację, w  których należy używać numerów alarmowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

• HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

• WIZYTA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W OŚRODKU REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYM W SKOMIELNEJ CZARNEJ ORAZ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘTOWNI.

• WYNIKI KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO

• Szkolny konkurs na najpiękniejszego anioła został rozstrzygnięty! Laureatami zostali:

kategoria I- klasy 0-III:

I miejsce Julia Czopek kl. III,

II miejsce Szymon Mirek kl. I oraz Lena Bekas kl. III

III miejsce Karolina Sumera kl. III

kategoria II- klasy V-VIII:

I miejsce Dominika Klimala kl. V

II miejsce Wiktoria Kluska kl. VI

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• KONKURS SZOPEK

• Mamy przyjemność ogłosić, że w etapie gminnym konkursu nasi uczniowie odnieśli sukcesy.

ETAP GMINNY – wyniki - Tokarnia 2022

Kategoria 1 – Dzieci najmłodsze – przedszkole i uczniowie klas 0 – prace zbiorowe

1 miejsce Oddział Przedszkolny Bogdanówka, op. Aneta Jurek

Kategoria 2 – Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III SP – prace zbiorowe

1 miejsce SP Bogdanówka, Krzysztof i Piotr Kaleta kl. I-II

We wszystkich kategoriach wyróżnienia otrzymują:

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. VIII, Angelika i Julia Sumera

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. I, Szymon Mirek

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. I, Maja Godzik

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. I, Zuzanna Folwarska

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. V-VI, Klaudia i Nikola Hanusiak

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. I, Mikołaj Kaleta

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. I-III, Aleksandra i Patrycja Mirek

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce kl. I-III, Anna i Karolina Sumera

• WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

• Wycieczka edukacyjna do Wrocławia odbyła się w dniach 6 -7. 12.2022 r. W trakcie całej wycieczki towarzyszył nam przewodnik, dzięki któremu mogliśmy poznać historię oraz zabytki Wrocławia. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe we Wrocławiu- Panoramę Racławicką oraz  Pawilon Czterech Kopuł. Kolejnym punktem wycieczki było centrum wiedzy o wodzie- Hydropolis. Tego dnia także szukaliśmy krasnoludków podczas spaceru po mieście. Dzień zakończyliśmy posiłkiem oraz zameldowaniem się na noclegu. Drugi dzień wycieczki upłynął pod znakiem ZOO. Aura nam dopisała i mogliśmy zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Punktem kulminacyjnym naszego zwiedzania było Afrykarium, w którym przyglądaliśmy się różnym gatunkom ssaków, ptaków, gadów oraz ryb żyjących w obrębie Czarnego Lądu.

• SPOTKANIE Z GEOFIZYKIEM

• W dniu 13.12. 2022 r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w ramach projektu "Geofizyka w szkole", w zajęciach dotyczących fauny, flory, ukształtowania terenu oraz geologii obszarów podbiegunowych prowadzonych przez doktoranta Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - pana mgr Szczepana Bala.