• KIERMASZ CIAST I CIASTECZEK

          • Wolontariat przy Szkole Podstawowej w Bogdanówce zaprasza w dniu 30 kwietnia 2021r (piątek) od godziny 8.00 na kiermasz ciast i ciasteczek. Kiermasz odbędzie się na parkingu za szkołą.

            Dochód ze sprzedaży słodkości przeznaczony zostanie na pomoc dla Ignasia Rapacza.

            Osoby, które upieką ciasto na kiermasz, prosimy o dostarczenie go w czwartek do godz. 10:00.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”

          • KONKURS 

            Podziel się, jak Ty dbasz o planetę na co dzień? 

            Przedstaw swoje eko działania. Forma dowolna (plakat, film, zdjęcia, prezentacja). Swoją pracę wyślij do swojego wychowawcy w terminie do 07.05.2021r. Najciekawsze prace opublikujemy na stronie szkoły, przewidziane słodkie nagrody! 

            S.O.S. ZIEMIA! - znajdźmy czas, by uważniej spojrzeć na przyszłość naszej Planety… 

            Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. 

            W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi. 

            Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy zero odpadów”, „zero marnowania”. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami.

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

          • Szanowni Państwo,

             

            W dniu 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.           

            Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Pytania dotyczyć będą m. in. charakterystyki demograficznej i aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

            Jak można się spisać?

            Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. W związku z zagrożeniem epidemicznym spis będzie dokonany przez rachmistrza za pomocą wywiadu telefonicznego. Gdy sytuacja epidemiczna pozwoli, rachmistrzowie zapukają do drzwi Waszych domów.                        Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 można uzyskać na stronie internetowej: https://spis.gov.pl.

             

            Wójt Gminy Tokarnia

             /-/ mgr inż. Marek Kluska

             

             

          • OGŁOSZENIE DYREKTORA

          • W związku ze zmianą terminu ferii zimowych ustalam  zmianę terminów dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021.

            Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:  29, 30, 31 marca 2021r., 24, 25, 26,27 maja 2021r. oraz  4 czerwca 2021r.

          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • Protokol_konkurs_plastyczny2.pdf​​​​​​​​​​​​​​

            Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011r. , aby upamiętnić tych, którzy po II Wojnie Światowej nie zgadzali się na to, by Polsce i Polakom narzucano komunizm. W tym roku obchodzimy już 10 rocznicę tego święta i 70 rocznicę zamordowania Łukasza Cieplińskiego ps. ,,Pług‘’, prezesa Czwartego Zarządu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

                    W poniedziałek 1 marca 2021r. w naszej szkole odbyły się uroczystości i zajęcia związane z tym świętem.  Z powodu panującej pandemii nie organizowaliśmy obchodów w pełnym zakresie. Ograniczyliśmy je do przeprowadzenia IX Gminnego Konkursu Plastycznego pt. Dzieje ludności cywilnej, reprezentowane przez losy Janusza Korczaka, opisane w książce Beaty Ostrowickiej ,, Jest taka historia, opowieść o Januszu Korczaku". Wszyscy uczniowie  klas 0-VII uczestniczyli w zajęć przeprowadzonych przez nauczycieli  w szkole lub  przy użyciu platformy Teams.    Zajęcia dotyczyły ,, Żołnierzy Wyklętych ‘’ i postaci  Janusz Korczaka, która stała się w tym roku przewodnim  tematem uroczystości.  Do zajęć wykorzystano Wirtualną paczkę edukacyjną przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej  z okazji  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  oraz materiały multimedialne poświęcone osobie Janusza Korczaka.

                  Można zadać sobie pytanie : Co mogło łączyć żołnierzy podziemia antykomunistycznego z tym społecznikiem i nauczycielem dzieci. Odpowiedź kryje się w słowach Korczaka, który powiedział, że : ,,Wszystko co osiągnięte, tresurą, naciskiem, przemocą, jest nietrwałe, niepewne, zawodne''. Tak jak Janusz Korczak nie narzucał dzieciom sposobu myślenia i funkcjonowania tak samo nie można bez zgody jakiegokolwiek narodu narzucać mu systemu sprawowania władzy, gdy twierdzi się, że dany człowiek lub naród jest suwerennym bytem.  Korczak i ,, Żołnierze Wyklęci ‘’ stawali w obronie podstawowych praw człowieka do prawdy, wolności i bycia sobą.

                    Po rozstrzygnięci IX Gminnego Konkursu Plastycznego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy  Wyklętych uczniowie uczęszczający do szkoły wraz z nauczycielami przy zachowaniu reżimu sanitarnego obejrzeli wystawę prac, które brały udział w konkursie  oraz ekspozycję poświęconą postaci Janusz Korczaka.

          • WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI- PODSUMOWANIE

          • Szczęść Boże!

            Dzisiaj otrzymaliśmy darowiznę złożoną w imieniu Szkoły Podstawowej w Bogdanówce.
            Darowizna złożona została w ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki 2021".

            Misjonarze zamienią Państwa ofiarę w wysokości 524 PLN na posiłki dla osieroconych dzieci, lekarstwa dla chorych, czystą i zdrową wodę i wiele innych dobrych rzeczy.

            Państwa pomoc przez ręce misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.

            Dzięki Państwa wpłacie dzieci zjedzą ciepły posiłek, pójdą do szkoły i poczują, że ktoś o nich dba. Bardzo dziękujemy.

            Dzięki Państwa wpłacie otoczymy opieką ludzi starszych, samotnych i niezaradnych. Bardzo dziękujemy!

            Dzięki Państwa wpłacie nasi misjonarze spełnią wiele uczynków miłosierdzia.

            To będą Wasze uczynki miłosierdzia!

            Prosimy zachęcić bliskich i przyjaciół do przyłączenia się do misyjnego dzieła Kościoła a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

            Misjonarze kapucyni otaczają Was swoją modlitwą

            br. Jerzy Steliga OFMCap

             

             

          • WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2021

          • W naszej szkole zbiórka do puszki na ten cel odbędzie się 16.02. 2021 r.

            Przelew tradycyjny

            Jeśli preferujesz przelew bezpośrednio z własnego konta lub wpłatę na poczcie, prosimy o podanie w tytule wpłaty,oprócz dopisku "Pączek dla Afryki", adresu e-mail. Będziemy mogli przesłać Ci podziękowanie za Twoją pomoc.Każdą wpłaconą darowiznę możesz odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem!

            Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 wpłaty w PLN

            FUNDACJA KAPUCYNI I MISJEul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków

            Wpłaty w walutach obcych:  Bank PKO S.A. I o/ KrakówSwift: PKO PPL PW,      IBAN: PL52 1240 4533 1978 0010 3493 0435 wpłaty w Euro34 1240 4533 1787 0010 3493 0318 wpłaty w USD

            W naszej szkole zbiórka do puszki na ten cel odbędzie się 16.02.

          • Pomoc na zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

          •  

             

            Pomoc na dofinasowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką

            W terminie do 30.12.2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

            Możliwa do otrzymania wysokość pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, to kwota do 1.500 zł na rodzinę.

            Pomoc przysługuje rodzinie:

            • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
            • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
            • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunowi został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
            • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
            • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

            Łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r. jest ustalany jako suma:

            • dochodu z gospodarstwa rolnego - obliczonego jako iloczyn liczby ha przeliczeniowych w gospodarstwie rolnym ustalanej na podstawie decyzji ustalającej wymiar podatku rolnego na rok 2019 r. i kwoty 3 244 zł;
            • dochodu netto obliczonego na podstawie zeznania podatkowego za 2019 r., jako różnica między kwotą stanowiącą podstawę do obliczenia podatku a kwotą obliczonego podatku - w przypadku pozyskiwania dochodów ze stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy, członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub innej spółdzielni zajmującej się produkcją rolną lub z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, lub z działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych;
            • dochodu netto za 2019 r. ustalanego na podstawie oświadczenia rodziców/opiekunów - w przypadku pozyskiwana dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

            Pomoc jest przyznawana jednemu z rodziców/opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej:

            Wersja PDF wniosku - otwórz

            Wersja edytowalna wniosku - otwórz

            Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy - otwórz

            Wzór formularza rozliczenia pomocy - otwórz

            Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie do dnia 30 grudnia 2020 r.

            Za datę złożenia wniosku uważa się datę wpływu prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica/opiekuna wnioskującego o przyznanie pomocy.

            Wniosek o przyznanie pomocy składa się do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica/opiekuna wnioskującego o pomoc.

            Wniosek  można przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska) przesyłką rejestrowaną. Można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość. Warunkiem jest wpływ wniosku do biura powiatowego Agencji do dnia 30 grudnia 2020 r.

            W przypadku złożenia wniosku po dniu 30 grudnia 2020 r nie wszczyna się postępowania w sprawie przyznania pomocy.

            Jeżeli Wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia wniosku do wrzutni, do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail, bądź nr. telefonu komórkowego) ze wskazaniem, że za pośrednictwem tego adresu e-mail lub numeru telefonu, Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię.

            Do wniosku o przyznanie pomocy dołącza się:

            • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
            • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
            • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.  

            Pomoc, przyznawana będzie w drodze decyzji kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica/opiekuna wnioskującego o pomoc.

            Rodzic/opiekun, który złożył wniosek o przyznanie pomocy, zobowiązany będzie do rozliczenia otrzymanej pomocy poprzez złożenie, do dnia 15 kwietnia 2021 r., kopii faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

            Rozliczenie pomocy będzie mogło nastąpić na podstawie faktur potwierdzających dokonanie zakupów w terminie od dnia 10 grudnia 2020 r. do dnia 31 marca 2021 r.

            Otrzymana pomoc będzie podlegała zwrotowi na rachunek Agencji w przypadku:

            • gdy koszty zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką są niższe niż kwota otrzymanej pomocy - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą otrzymanej pomocy a kwotą wynikającą z przedłożonej kopii faktury;
            • braku dostarczenia do dnia 15 kwietnia 2021 r. kopii faktury potwierdzającej dokonanie zakupu od dnia 10 grudnia 2020 r. do dnia 31 marca 2021 r. komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - w pełnej wysokości;
            • zbycia przed upływem 2 lat od daty zakupu, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, do zakupu których rodzic/opiekun otrzymał pomoc - w pełnej wysokości.

            Akty prawne

            Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.) - zmiana opublikowana w dniu 11.12. 2020 r., w Dz. U. pod pozycją 2224.

            Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i w Oddziałach Regionalnych ARiMR oraz pod numerem bezpłatnej infolinii-tel. 800-38-00-84.

          • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

          • III miejsce DOMINIKI JOŃCZYK  w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu

            Uczennica naszej szkoły Dominika Jończyk z klasy VII wzięła udział w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu pt. „Zagubieni w cyberprzestrzeni”.

            Zmierzyła się z trudną tematyką bezpiecznego funkcjonowania młodzieży w świecie realnym i wirtualnym. W oparciu o własne przemyślenia i literaturę załączoną do regulaminu konkursu napisała opowiadanie na temat: „Ja" rzeczywiste i "ja" wirtualne. Moja obecność w przestrzeni realnej  i cyfrowej. Praca została bardzo dobrze oceniona, Dominika zajęła III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentu pisarskiego. Powodzenia!