• "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"

• W dniu 22 marca uczennice klas starszych wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną prelegentkę Działu Profilaktyki i Edukacji Procter&Gamble – panią Barbara Zapałę.

Prelekcji towarzyszyła prezentacja obrazująca przemiany fizyczne i emocjonalne zachodzące w okresie dojrzewania. Jak wiemy zmiany te są ogromne, dlatego mamy nadzieję, że informacje z tego spotkania przyczyniły się do samoakceptacji naszych uczennic, złagodzeniu stresu związanego z tym czasem.

Program „Między nami kobietkami” został przygotowany przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki, ginekologów i psychologów.

• PRELEKCJA POLICJANTA

• Dnia 27 marca 2023 r. klasy 5 – 8 uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, które przeprowadził  w naszej szkole funkcjonariusz policji pan mł. asp. Sebastian Kruk,  z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z procedurami postępowania w przypadku wykroczeń osób nieletnich. Omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu  oraz zagadnienia związane z cyberprzemocą.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• Program uroczystości:

godz. 10.00 Msza Św. w kaplicy p.w. św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce w intencji Jana Sałapatka „Orła” i żołnierzy podziemia niepodległościowego 1939-1963;

godz. 11.00 Przemarsz pod pomnik Jana Sałapatka „Orła”;

• Powitanie uczestników przez Wójta Gminy Tokarnia;
            • Przemówienia okolicznościowe;
            • Odsłonięcie pomnika;
            • Apel Pamięci;
            • Złożenie wieńców;
            • Występ uczniów Szkoły Podstawowej w  Bogdanówce;
            • Wręczenie nagród laureatom XI Gminnego Konkursu Plastycznego oraz  Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. Jadwigi Apostoł-Staniszewskiej.