• POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

• Nasza szkoła dzięki wsparciu z budżetu państwa w ramach projektu "Posiłek w szkole i w domu" oraz dodatkowym funduszom pochodzącym z organu prowadzącego szkołę, na czele z panem wójtem Markiem Kluską, otrzymała nowy sprzęt do kuchni.

Trzeci moduł zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnię) lub doposażenie tych, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione lub o stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni.

źródło: https://www.gov.pl/web/rodzina/programy-posilek-w-szkole-i-w-domu

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• W dniu 11 września cała społeczność szkolna wysłuchała fragmentów "Nad Niemnem" autorstwa Elizy Orzeszkowej. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Ewa Jankoś- pracownik Biblioteki Samorządowej w Tokarni, której dziękujemy za przeczytanie rozdziału powieści.

W liście zachęcającym do lektury Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił:

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu.

źródło:https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2023-nad-niemnem

• SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

•

Bierzemy udział w akcji Lidla Szkoła Pełna Talentów! Pomóż nam zbierać talenciaki.

To bardzo proste.

1. Zrób zakupy w Lidlu za min. 50zł. (w tym przynajmniej 1 warzywo lub owoc).

2. Przy kasie odbierz talenciaka.

3. Przekaż talenciaka naszej szkole. Możesz wrzucić kupon do specjalnego pudełka w szkole lub zeskanować kod QR z talenciaka.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanówce informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się dnia 04.09.2023 r. (poniedziałek)  według następującego harmonogramu:

08:30 - Msza Św. w Kaplicy w Bogdanówce

Po mszy św. uroczysta inauguracja roku szkolnego w szkole.

Szkoła organizuje dowóz uczniów do szkoły w dniu 4 września:

przyjazd

7:50 Polana

8:15 Łazy

odjazd

10:00 spod szkoły

Dyrekcja przypomina, że przejście uczniów z kaplicy do szkoły odbywa się pod opieką rodziców.

Wszystkim życzymy  udanego roku szkolnego!