• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNO- HISTORYCZNEJ

• 22 lutego 2023 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczno- Historycznej. Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników, reprezentujących cztery szkoły, z terenu gminy Tokarnia, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza to klasy IV-VI – w tej kategorii wystąpiło ośmioro uczestników oraz druga kategoria: klasy VII- VIII- trzy uczestniczki.

Zgodnie z regulaminem przedmiotem recytacji był wybrany wiersz jednego z polskich poetów- Tadeusza Różewicza bądź Zbigniewa Herberta, poruszający problematykę wartości.

Podczas oceny komisja zwracała uwagę na:

- dobór i rozumienie tekstu,

- zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji,

- poprawność i ekspresję wypowiedzi,

- umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością,

- tempo, dykcję oraz opanowanie tekstu.

Komisja w składzie: pan Bartłomiej Dyrcz, pan Marian Cieślik i pani Małgorzata Kraus wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria I:

I miejsce Aniela Kotowicz, ZPO Krzczonów

II miejsce Małgorzata Rychlicka, ZPO Krzczonów

II miejsce Aleksandra Pęcek, SP Tokarnia 1

III miejsce Marcin Kutek, SP Bogdanówka

Kategoria II:

I miejsce Aleksandra Pitala- Słonina, SP Bogdanówka

II miejsce Martyna Czopek, SP Bogdanówka

III miejsce Izabela Romaniak, SP Skomielna Czarna

Wszystkim laureatom gratulujemy! Dziękujemy opiekunom za trud przygotowania uczniów i uczestnictwo w  konkursie.

• AKCJA CHARYTATYWNA - WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI

• Tłusty czwartek w naszej szkole odbył się pod hasłem „Chcemy się uczyć – pomóż nam!”. Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję charytatywną Fundacji „Kapucyni i Misje”. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzorowo spisali się podczas sprzedaży pączków, a zebrane fundusze wspomogą projekt misyjny fundacji.

• POCZTA WALENTYNKOWA

• 14 lutego w naszej szkole pojawiła się Poczta Walentynkowa. Uczniowie dzień wcześniej pisali walentynki dla kolegów, koleżanek i nauczycieli, a Samorząd Uczniowski przygotował słodką walentynkę z życzeniami dla całej społeczności szkolnej. Nasi listonosze dostarczyli kartki do adresatów, a p. Dariusz Słonina przybliżył uczniom historię św. Walentego.

• CZYTAJĄCE PIĄTKI

•

Biblioteka zaprasza wszystkich uczniów w piątki na przerwie 3 (10:35-10:50) do czytania wybranych utworów literackich.

Za systematyczne uczestnictwo w akcji przewidziane są pozytywne oceny z zachowania.

• MAŁOPOLSKA TARCZA ANTYKRYZYSOWA – Pakiet Edukacyjny II- nabór

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanówce  ogłasza nabór na zajęcia dofinansowane z Funduszy Unijnych w ramach projektu:„Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” dla uczniów klas V –VIII.

Rekrutacja trwa od 13–20.02.2023 r. W tym terminie wypełniony formularz rekrutacyjny należy złożyć w sekretariacie szkoły. Lista osób zakwalifikowanych przez komisję rekrutacyjną zostanie opublikowana na stronie szkoły oraz wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole najpóźniej do 24 lutego 2023 roku.

Harmonogram, regulamin oraz formularz rekrutacyjny: Dokumenty