• 1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• W dniu 1 marca odbyła się uroczystość obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 9.00 zgromadziliśmy się w kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce, gdzie została odprawiona msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił br. Adam Sroka - proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Skomielnej Czarnej. Następnie przeszliśmy pod pomnik Jana Sałapatka, ps. Orzeł - żołnierza wykletego, walczącego o wolną i niepodległą Polskę. Po odśpiewaniu hymnu i przywitaniu przybyłych gości, odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Po apelu nastąpiło złożenie wieńców oraz rozdanie nagród w gminnych konkursach: recytatorskim oraz plastycznym.

• GMINNY KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

•      W dniu 27 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Bogdanówce został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Do konkursu zgłoszono  16  prac z trzech  szkół podstawowych Gminy Tokarnia.

Tematem konkursu było: "Marzenie Żołnierza".

Ocenie podlegały prace spełniające wymagania regulaminu konkursu.

Jury w składzie:   Bartłomiej Dyrcz - przewodniczący

Marian Cieślik – członek

Sławomir Jantos – członek

postanowiło przyznać następujące miejsca  w kategorii klasy: IV - VII

I miejsce :  Eryk Hobot - SP Skomielna Czarna

II miejsce:  Jagoda Pelowska - ZPO Krzczonów

III miejsce:  Patrycja Hupert - SP Skomielna Czarna

Wyróżnienie: Klaudia Filipek - ZPO Krzczonów

Lena Jugowiec - ZPO Krzczonów

Paulina Kaleta - SP Bogdanówka

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu życzymy im dalszych sukcesów w przyszłych wyzwaniach!

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• ​​​​​​​​​​​​​

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z mł. asp. Sebastianem Krukiem z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z uzależnieniami, w tym uzależnieniem od Internetu oraz podniesienie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci.