• WARSZTATY OGRODNICZE

• Uczniowie klas I – III wzięli udział w II edycji Akcji Edukacyjnej ZDROWOROSNĄ. W ramach projektu uczestniczyli  w  warsztatach ogrodniczych.  Lekcja ogrodnictwa pokazała, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa, która w kreatywny sposób kształtuje u uczniów postawy proekologiczne oraz zamiłowanie do roślin.

• DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ

• W kwietniu obchodzimy Dzień Pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Dlatego wraz z nauczycielami uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdanówce upamiętnili ten dzień krótkim apelem i złożeniem symbolicznych zniczy w Kąciku Pamięci, który znajduje się w naszej szkole. W kąciku tym znajduje się ziemia przywieziona z Katynia przez Przewodniczącego Rady Gminy Tokarnia pana Stanisława Filipka. Miejsce to upamiętnia ponad 21 tysięcy zamordowanych przedstawicieli polskiego narodu i polskiej inteligencji oraz przypomina nam o tym, że został tam zamordowany nasz krajan kapitan Mieczysław Targowski. Jest też symbolicznym wyrazem szacunku dla nich i wszystkich ofiar totalitaryzmów na całym świecie, w tym ofiar takich mordów jak i tych, których dokonała armia rosyjska w Irpieniu czy Buczy.
            Prezydent Lech Aleksander Kaczyński w przemówieniu którego nie zdążył wygłosić tak pisał o tej zbrodni:

,, Katyń był najtragiczniejszą stacją drogi krzyżowej, którą nazwano – Golgotą Wschodu. Polskich oficerów, duchownych, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej zgładzono bez procesów i wyroków. Byli ofiarami niewypowiedzianej wojny. Zostali zamordowani z pogwałceniem praw i konwencji. Zdeptano ich godność. Doły śmierci na zawsze miały ukryć ciała pomordowanych i prawdę o zbrodni. Świat miał się nigdy nie dowiedzieć. Rodzinom ofiar odebrano prawo do publicznej żałoby. Ziemia przykryła ślady zbrodni, a kłamstwo miało wymazać ją z ludzkiej pamięci. Katyń stał się bolesną raną polskiej historii, ale także na długo zatruł relacje pomiędzy Polakami a Rosjanami.’’

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

• Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, a takie wielkanocne to z pewnością może ubiegać się o tytuł najważniejszego śniadanie w ciągu roku :). W naszej szkole wyszliśmy z takiego założenia i 5 kwietnia wspólnymi siłami przygotowaliśmy a potem zjedliśmy smakołyki przygotowane przez nas samych. Tradycji świątecznej stało się zadość. Cała Szkoła zasiadła przy wspólnym, wielkanocnym stole. Składaliśmy życzenia, delektowaliśmy się pysznościami czekającymi na świątecznych stoiskach i po prostu wspólnie spędziliśmy ten czas. Nasza inicjatywa była jednocześnie happeningiem z okazji 75-rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia.Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i udział w tym przedsięwzięciu.

• WIOSENNE PORZĄDKI W BOGDANÓWCE

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy Pani Wiośnie na pomoc. Akcja Sprzątanie Świata nie jest nam obca, lubimy bowiem podziwiać naszą piękną przyrodę bez zbędnych ozdobników, typu: puszki, butelki, papierki etc. Zapał, zaangażowanie i cała brać uczniowska to nasze duże atuty. Naszą akcję, jak co roku przeprowadziliśmy we współpracy i przy wsparciu Urzędu Gminy Tokarnia. Dziękujemy za zielone upominki w postaci sadzonek jodły, którą otrzymali Wszyscy zaangażowani.

• ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII

• Owady, skorupiaki, pajęczaki, płazy i gady... takie rzeczy w jednym miejscu i czasie? Ależ tak, to możliwe! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji zoologii. Mogli wysłuchać ciekawostek o życiu modliszki, czy aksolotla, dotknąć węża, zobaczyć z bliska ptasznika. Emocji nie można było ukryć. Lekcja zapadła głęboko w pamięci i rozbudziła ciekawość uczniów.

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI- 21 MARCA

• Uczy nas tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Podczas krótkiej prelekcji połączonej z zabawą nasze dzieci mogły spojrzeć z trochę innej perspektywy na osoby z trisomią 21. Wiedza na jakiś temat dużo daje, ponieważ pozwala oswoić strach, lęk, obawę, ułatwiając zrozumienie innej osoby. POZNAJ, ZROZUM, NIE OCENIAJ to trzy bardzo ważne słowa klucze w relacji z drugim człowiekiem. Jedno jest pewne: solidarność kolorowej skarpetki daje siłę i moc do przezwyciężania przeciwności tego Świata. I tego się trzymajmy :)

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• 31 marca 2023 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Witaj Wiosno" w Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej. Uczennica naszej szkoły, Lena Bekas z klasy III, zdobyła I miejsce w kategorii klas II-III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA

• 22.03.2023 r. przedstawiciele klas I-III wzięli udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej, zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni. Sportowe potyczki zgromadziły uczniów z 5 szkół podstawowych, znajdujących się na terenie gminy. Nasi uczniowie wywalczyli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale, pamiątkowy puchar i okolicznościowe dyplomy.

• KONKURS

• BIBLIOTEKA SZKOLNA

ZAPRASZA NA KONKURS

KARTKA WIELKANOCNA

Konkurs obejmuje czas związany ze Świętami Wielkanocnymi (wszystkimi przygotowaniami, obyczajami i obrzędami religijnymi)

i polega na przedstawieniu własnego postrzegania tych świąt

poprzez pracę plastyczną.

Inspiracją do wykonania prac mogą być stroje ludowe, hafty, wycinanki i inne wyroby rękodzieła artystycznego.

Prace  oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

I  kategoria:  klasy I – IV szkoły podstawowej
            II  kategoria: klasy V – VIII szkoły podstawowej

Wykonane kartki zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Łętowni. Konkurs trwa do 3 kwietnia