15 listopada obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Z tej okazji ściany korytarzy i klatek schodowych zostały oklejone zagadkami z tabliczki mnożenia, a uczniowie zostali zaproszeni do “matematycznych spacerów”. W ten sposób przygotowywali się do egzaminu. 15 listopada w czasie przerw Patrol Egzaminacyjny, złożony z uczniów klasy IV, przepytywał kolegów i koleżanki z tabliczki mnożenia. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na 5 pytań w ciągu jednej minuty, otrzymywały odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do egzaminu przystąpili wszyscy uczniowie klas III-VIII.
Podczas lekcji matematyki w klasach IV-VIII odbywał się konkurs o tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zbierali punkty rozwiązując łamigłówki, quizy i stacje zadaniowe. Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia wyłonieni w poszczególnych klasach to:
- Kacper Jończyk - kl.IV
- Lena Bekas - kl.V
- Kacper Folwarski - kl.VII
- Sebastian Godzik - kl.VIII
Następnie spotkali się oni w walce o tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. W finale rozwiązywali quizy przygotowane w aplikacji Kahoot. Najlepszy i najszybszy okazał się uczeń klasy IV, Kacper Jończyk. Gratulujemy!!!
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
- 5
DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA - 11 LISTOPADA
- 5
8 listopada 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło nam wspólnie uczcić 11 listopada - dzień, w którym Polska odzyskała wolność po 123 latach zaborów. Uczniowie klasy V przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli nam o kluczowych momentach naszej historii. Był to również czas refleksji nad tym, co dla nas oznacza niepodległość i jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości.
Po zakończonej uroczystości uczniowie naszej szkoły odwiedzili pomnik Jana Sałapatka, który w czasie II Wojny Światowej walczył z okupantem najpierw niemieckim, a potem sowieckim. Przy pomniku złożyli symboliczne znicze i upamiętnili swoją obecnością miejsce poświęcone partyzantowi.
PODSUMOWANIE KONKURSU "RODZINNY RÓŻANIEC"
- 2
Zakończyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu „Rodzinny różaniec”. Katecheci zebrali 37 prac wykonanych z różnorodnych materiałów i interesującymi technikami. Te wyjątkowe rękodzieła były wystawione na szkolnym korytarzu, gdzie każdy mógł je podziwiać. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Proboszcza parafii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Katecheci
ŻYWA LEKCJA HISTORII
8 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Tematem przewodnim była droga Polski do odzyskania niepedległości. W ramach wydarzenia uczniowie mieli okazję przenieść się do XIX i początków XX wieku, poznając najważniejsze momenty i postacie związane z walką o wolność naszej Ojczyzny. Było to niezwykle wartościowe spotkanie, które przypomniało wszystkim, jak ważne są wolność, patriotyzm i pamięć o przeszłości.
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY
Ważne by umieć docenić tych,
których nie ma z nami ...
"Nie ważne, czy rok minął,
Dzień, miesiąc, czy też lata.
Gdy odszedł ktoś, z tej Ziemi,
To tracisz cząstkę świata"Uroczystość Wszystkich Świętych (łac. festum omnium sanctorum) to obchodzona 1 listopada uroczystość ku czci wszystkich znanych oraz nieznanych świętych i męczenników, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. To znaczy, iż w tym dniu wspominamy nie tylko osoby oficjalnie uznane za święte ale wszystkich ludzi, których życie nacechowane było świętością. Jest to święto wszystkich, dla których celem jest życie prowadzące do zbawienia. W praktyce odwiedzamy groby wszystkich naszych bliskich, wspominamy ich, zapalamy znicze, a groby dekorujemy kwiatami, modlimy się, uczestniczymy we Mszy świętej.
Zaduszki, Dzień Zaduszny lub Święto Zmarłych, właściwie Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (łac.Commemoratio Omnium Fidelium Defunctorum) – w Kościołach łacińskich obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, przypadający corocznie na dzień 2 listopada, treściowo połączony z poprzedzającą go uroczystością
Wszystkich Świętych.
Wspominając naszych zmarłych,a szczególnie zmarłych nauczycieli, pracowników naszej szkoły, zmarłych z naszych rodzin otoczmy ich naszą modlitewną pamięcią wyrażając w ten sposób szacunek dla nich i wiarę w duchową łączność z nimi.
MŁODY TALENT
19 października 2024 r. uczeń klasy IV Jakub Kania wziął udział w konkursie skoków narciarskich "Skocz po marzenia", który odbył się w Chochołowie. Kuba odniósł wielki sukces, zajmując 1 miejsce w kategorii juniorów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności