• SPOTKANIE Z GEOFIZYKIEM

• W dniu 13.12. 2022 r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w ramach projektu "Geofizyka w szkole", w zajęciach dotyczących fauny, flory, ukształtowania terenu oraz geologii obszarów podbiegunowych prowadzonych przez doktoranta Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - pana mgr Szczepana Bala.

• SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

• W dniu 12 grudnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk mgr Monikę Dziadkowiec. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas V - VIII. Celem spotkania było uświadomienie uczniom problemu, jakim jest otyłość, zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną do uczniów w wieku szkolnym.
            Formą zajęć był interesujący wykład, na którym uczniowie poznali przyczyny i skutki otyłości, jak również, jak jej przeciwdziałać. Uzyskali także informację, jakich produktów powinni unikać albo ograniczyć, by długo cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem.

• MIKOŁAJKI 2022

• 2 grudnia to magiczny dzień w naszej szkole. Najpierw odwiedził nas Mikołaj i obdarował prezentami najmłodszych uczniów.

Od samego rana także unosił się zapach wosku pszczelego, zwiastujący zbliżające się warsztaty dla klas O – III, prowadzone przez Państwo Elżbietę i Krzysztofa Janików. Warsztaty pozwoliły poznać fascynujący świat pszczelej rodziny. Uczniowie wysłuchali pięknej lekcji o życiu i pracy pszczół, a następnie spróbowali swoich sił wykonując świece z wosku pszczelego. Była to fantastyczna zabawa połączona z edukacją.

Kolejnym punktem dnia były pokazy filmów 3D.

Klasy 0-III obejrzały ,,Epokę Lodowcową - Erę Dinozaurów",  film animowany, pełen akcji i humoru .
            Natomiast uczniowie klas starszych udali się w ,,Podróż do prehistorycznego świata". Dzięki obszernej wiedzy oraz niesamowicie realistycznym zdjęciom zobaczyli, jak nauka ożywa w tej niezapomnianej i wyjątkowej animacji 3D.

• CYRK SZOK

• 25 listopada gościliśmy w szkole Cyrk SZOK. Dzieci z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki, akrobacje oraz tresurę zwierząt: gołębi ozdobnych oraz trzech pudelków. Całemu występowi towarzyszyła wesoła muzyka i barwne stroje artystów, którzy zaproszali dzieci do wspólnej zabawy. Pokaz dostarczył dzieciom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

• ANDRZEJKI 2022

• 24 listopada uczniowie wzięli udział w zabawie andrzejkowej, której towarzyszyły konkursy i wróżby.

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Z biegiem czasu stały się pretekstem do brania udziału w imprezach tanecznych. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze pisemne wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku. Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą.

źródło: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/andrzejki-dawna-tradycja-ktora-warto-odswiezyc

• POKAZ MODY MITOLOGICZNEJ- "NIE UDAWAJ GREKA"

• Mitologię starożytnych Greków i Rzymian uczniowie poznają na lekcjach języka polskiego i historii. Aby lepiej zrozumieć kulturę starożytnych, w dniu 24 listopada uczniowie klasy V i VI przygotowali pokaz mody mitologicznej. Po wystąpieniu mogli skosztować greckich przysmaków: sałatki greckiej oraz deseru na bazie jogurtu greckiego z bakaliami.

• SŁODKI KIERMASZ

• 23 listopada Wolontariat szkolny wraz z opiekunami zorganizował słodki kiermasz babeczkowy z dobrymi życzeniami.

• WARSZTATY CUKIERNICZE

• Nauka przez działanie? Czemu nie? 22 listopada odbyły się warsztaty cukiernicze, zorganizowane dla uczniów klas młodszych. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w wyrób oraz zdobienie babeczek.

Na uczniów klas starszych w tym dniu czekała niespodzianka... DZIEŃ BEZ PYTANIA!

• 21 LISTOPADA- DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• Po kilkuletniej przerwie, na naszym korytarzu wyrosło Szkolne Drzewo Życzliwości. Uczniowie wszystkich klas, na wcześniej przygotowanych listkach, zapisali dobre życzenia dla drugiego człowieka. To wydarzenie zainicjowało "Tydzień życzliwości" w naszej szkole.