• UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej
            przystani, odpoczywają w pokoju.”

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

1 – go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych,

2-go listopada – Dzień Zaduszny – są to dni zadumy związane ze wspominaniem zmarłych.

Ludzie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze, a przede wszystkim, aby pomodlić się w intencji swoich zmarłych.
            Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Płaszcz we współpracy z p. Anetą Kotowicz z tej okazji wykonali okolicznościową gazetkę.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• 25 października w naszej szkole będziemy czytać na drugiej przerwie (9:40- 9:50).

Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego czytania!

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 13 października miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowała klasa V pod kierunkiem wychowawcy- pani Anny Fudali.

Po występie Pani Dyrektor Anna Flaga- Jaroszewska przekazała życzenia dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a także wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

Na koniec przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego podziękowała za trud nauczycielom i życzyła sukcesów w pracy.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 12 pażdziernika w naszej szkole odbyło się uroczyste pasownaie uczniów klasy I. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas występu pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami. Przypominać im o tym będą otrzymane medale i dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• X DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

• W dniu 29 września  o godz. 13 uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania X Dyktanda Niepodległościowego, w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI i VII-VIII. Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Dyktando jest szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości przez społeczność szkolną.