SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
WIZYTA W SEJMIE RP
- 1
W dniu 20 marca młodzież klas ósmych z trzech szkół z gminy Tokarnia – Bogdanówki, Skomielnej Czarnej i Krzczonowa – uczestniczyła w wycieczce od Sejmu RP, podczas której mogli przyglądać się obradom, mieli okazję zapoznać się ze strukturami państwa, dowiedzieć się, jak funkcjonuje Sejm i w jaki sposób uchwalane są ustawy i podejmowane najważniejsze decyzje dla naszego kraju. Podczas pracy Sejmu uczniowie zostali oficjalnie przywitani przez Panią Marszałek Dorotę Niedzielę. Minister Klimatu i Środowiska Miłosz Motyka podkreślał, jak ważne jest angażowanie się w życie publiczne i zachęcał uczniów do aktywnego udziału w nim. Życzył im także wiary we własne siły i marzenia.
Pogoda nam sprzyjała, więc mogliśmy podczas spaceru zobaczyć Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta.
Wizyta w Sejmie była możliwa dzięki uprzejmości posłanki Urszuli Nowogórskiej, wiceministra Klimatu i Środowiska Miłosza Motyki oraz pana Mieszka Motyki.
Organizatorem naszego szkolnego wyjazdu był pan Krzysztof Proszek.
SPACERUJEMY...
Atrakcje z Panią Zimą w tle, bo wiosna wielkimi krokami się zbliża. Tropimy zwierzęta i odwiedzamy paśnik oraz robimy wiosenno-zimowe obrazy z tzw. naturalnych materiałów. Słoneczna pogoda inspiruje!
ARCHIPELAG SKARBÓW
W dniach 17-18 marca, uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w rekomendowanym przez MEN programie profilaktyki uniwersalnej "Archipelag Skarbów". Zajęcia zostały zorganizowane dla młodzieży z terenu naszej gminy i odbyły się na sali gimnastyczej Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni.
Podczas dwudniowych warsztatów poruszano tematykę odwołującą się do marzeń i pragnień młodych ludzi, związaną ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz urzeczywistnieniem życiowych pasji.
Podczas inicjowanych przez trenerów działań następowało osłabienie czynników ryzyka i wzmacnianie działania czynników chroniących, które mają związek z podejmowaniem przez młodzież zachowań problemowych.
XXI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego
Starostwo Powiatowe w Myślenicach organizuje
XXI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego,
które odbędą się 27 marca 2025r. w godzinach 9.00-14.00
w hali sportowej Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach ul. 3 Maja 97b.
TŁUSTY CZWARTEK - "WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI"
W dniu 27 lutego 2025 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Wyślij pączka do Afrykie" po hasłem "Podaruj dzieciom ciepły posiłek". Organizatorem projektu jest Fundacja Kapucyni i Misje, która organizuje różne zbiórki i akcje, aby zebrać środki na projekty edukacyjne i religijne. Z dumą informujemy, że nasza szkolna społeczność po raz kolejny pokazała swoje wielkie serca.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim,którzy włączyli się w naszą akcję!
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNO – HISTORYCZNEJ IM. JADWIGI APOSTOŁ STANISZEWSKIEJ
W dniu 25 lutego 2025 r. w Szkole Podstawowej w Bogdanówce został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczno – Historycznej im. Jadwigi Apostoł Staniszewskiej .
Do konkursu zgłoszono 19 uczestników z pięciu szkół Gminy Tokarnia.
Tematem konkursu była: Twórczość Anny Kamieńskiej "Poezja zawsze nam wróży, jeśli tylko jest w niej choć szczypta prawdy o życiu
i o człowieku".
Ocenie podlegały: dobór i rozumienie tekstu, poprawność i ekspresja wypowiedzi, tempo, opanowanie tekstu oraz dykcja.
Jury w składzie:
Bartłomiej Dyrcz – przewodniczący
Jadwiga Malina – członek
Marian Cieślik – członek
postanowiło przyznać następujące miejsca:
w kategorii klasy IV-VI:
I miejsce : - Antoni Swałtek - SP Nr 1 Tokarnia
II miejsce: - Zuzanna Kaleta - SP Nr 2 Tokarnia
III miejsce: - Dawid Luberda SP Nr 1 Tokarnia
Wyróżnienie: Lena Bekas - SP Bogdanówka
Olga Hanusiak - SP Skomielna Czarna
Klaudia Filipek - ZPO Krzczonów
w kategorii klasy VII-VIII:
I miejsce : - Małgorzata Rychlicka - ZPO Krzczonów
II miejsce: - Julia Proszek - SP Nr 1 Tokarnia
III miejsce: Aniela Kotowicz - ZPO Krzczonów
Wyróżnienie: Marcin Kutek- SP Bogdanówka
Martyna Kluska - SP Bogdanówka
Aleksandra Pęcek - SP Skomielna Czarna
Wszystkich laureatów zapraszamy po odbior dyplomów i nagród 28 lutego 2025r. podczas uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bogdanówce!
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W dniu 25 lutego 2025 r. w Szkole Podstawowej w Bogdanówce został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.
Do konkursu zgłoszono 10 prac ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Tokarnia.
Temat konkursu: Wolność jest w nas. Postawy patriotyczne czasu pokoju
Ocenie podlegały prace spełniające wymagania regulaminu konkursu.
Jury w składzie:
Bartłomiej Dyrcz - przewodniczący
Anna Flaga - Jaroszewska – członek
Marian Cieślik – członek
postanowiło przyznać następujące miejsca
w kategorii klasy: IV - VI
I miejsce : Eryk Hobot - SP Skomielna Czarna
II miejsce: Karolina Polaniak - SP Skomielna Czarna
III miejsce: Julia Horwat - SP Skomielna Czarna
w kategorii klasy: VII - VIII
I miejsce : Karina Mirek- SP Bogdanówka
wyróżnienie: Aleksandra Jugowiec- SP Nr 2 w Tokarni
Nikola Hanusiak- SP Bogdanówka
Wszystkich laureatów zapraszamy po odbior dyplomów i nagród 28 lutego 2025r. podczas uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bogdanówce!
REKRUTACJA 2025/2026
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanówce informuje, że zapisy do:
- oddziału przedszkolnego (roczniki 2019, 2020)
odbędą się w dniach od 3 marca do 14 marca 2025 r.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 21 marca 2025r.
- klasy I (rocznik 2018)
odbędą się w dniach od 3 marca do 7 marca 2025 r.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 13 marca 2025r.
Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły i złożyć w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 – 14.00.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2025/2026, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tokarnia, określony został Zarządzeniem Nr 5/2025 Wójta Gminy Tokarnia z dnia 16 stycznia 2025 roku.
Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły !
2025_-WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO_2025-2026.pdf
Lista_dzieci_piecioletnich_przyjetych_do_odzialu_przedszkolnego_2025-2026.pdf
Lista_dzieci_szescioletnich_przyjetych_do_odzialu_przedszkolnego_2025-2026.pdf
2025_-_WNIOSEK_O_PRZYJECIE__DZIECKA_DO__SZKOLY_PODSTAWOWEJ_W_BOGDANOWCE_2025-2026.pdf
Lista_uczniow_przyjetych_do_klasy_I_2025-2026.pdf
Zarzadzenie_Wojta-2025__harmonogram_rekrutacji.pdf
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest obchodzony corocznie 21 lutego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową w kontekście kulturowym. Język polski był kształtowany przez wieki dziejów państwa polskiego i jest skarbem naszej kultury. W naszej szkole odkrywaliśmy piękno i różnorodność naszego języka ojczystego poprzez gry i zabawy. Uczniowie wzięli udział w kalamburach, a także szukali znaczenia słów ukrytych pod kodami QR.
WALENTYNKI
- 4
14 lutego 2025 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki - święto miłości i przyjaźni. Z tej okazji zorganizowano pocztę walentynkową, dzięki której uczniowie mogli przekazać swoim sympatiom życzenia i serdeczności. Uczniowie z zapałem wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki, a nasi "listonosze" z uśmiechem dostarczali je do adresatów. W tym roku szkolnym uczniowie mieli również okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, na których własnoręcznie tworzyli piękne kartki walentynkowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i talentem.
KARNAWAŁ
- 9
13 lutego 2025 r. w naszej szkole odbyła się niezapomniana zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zamieniła się w magiczną krainę, wypełnioną muzyką, tańcami i radością. Odbył się pokaz kostiumów, który był świetną okazją do podziwiania kreatywności uczniów i ich rodziców w przygotowaniu przepięknych strojów. Klasy starsze tańczyły w rytm znanych przebojów. Nie zabrakło wspólnych zabaw i pysznych przekąsek. Uczestnicy nie schodzili z parkietu, aż do końca imprezy. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do inicjatyw w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który miał na celu rozpowszechnianie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W tym roku DBI wypadał 11 lutego, ale obchody w naszej szkole trwały dłużej. Uczniowie na lekcjach informatyki poznali i pogłębili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Na szkolnym korytarzu zawisła gazetka związana z netykietą, a uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach:
klasy I-III: Sieciakowa lekcja. Kto jest po drugiej stronie?
klasy IV-V : Wyłącz, by odpocząć.
Klasy VII-VIII: Jak odróżnić fake od newsa?
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Mamy nadzieję, że poprzez podjęte działania zwiększyła się świadomość naszych uczniów dotycząca bezpieczeństwa w wirtualnym świecie.
BEZPIECZNE FERIE
W czasie zimowych zabaw warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwach.
Źródło: dzieckiembadz.pl
JASEŁKA - MALEŃKA MIŁOŚĆ W ŻŁOBIE ŚPI
- 6
W dniu 20 grudnia 2024 r. odbyły się jasełka. Przedstawienie było przeplatane pięknymi kolędami i pastorałkami, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Usłyszeliśmy zarówno tradycyjne utwory, jak i te mniej znane, ale równie piękne. Występ uczniów był niezwykle poruszający i wzruszający. Wszyscy z uwagą śledzili losy bohaterów, a śpiewane kolędy wywoływały uśmiech i radość na twarzach widzów. Jasełka były nie tylko pięknym widowiskiem, ale również okazją do refleksji i zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
MIKOŁAJKI
- 5
6 grudnia tradycyjnie odwiedził nas Św. Mikołaj w towarzystwie Aniołka, który pomógł mu rozdawać prezenty dla grzecznych dzieci.
W tym dniu odbyły się także warsztaty podróżnicze. Uczniowie naszej szkoły mogli poznać tradycje i kulturę dwóch państw: Maroka i Indii, a także zapoznać się z przedmiotami codziennego użytku, ze strojami, zabawkami i instrumentami tych państw.
SUKCES NASZEGO UCZNIA
W listopadzie trzech uczniów z klasy III brało udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. ”Święci Podhala, Spisza i Orawy” dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Leśnicy Groniu (Gmina Bukowina Tatrzańska).
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Oddziały przedszkolne i zerówki, klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej.
Uczeń klasy III Szymon Mirek otrzymał wyróżnienie. Znalazł się na liście 22 najlepszych autorów prac plastycznych. Tematem jego pracy była postać św. Floriana. Szymek bardzo ucieszył się z nagrody. Dwie uczennice klasy III: Maja Godzik i Aleksandra Mirek otrzymały bardzo piękne podziękowania za udział w konkursie. Opiekunem konkursu była Pani katechetka z naszej szkoły – mgr Małgorzata Płaszcz.
W dniu 22 XI 2024 roku wszyscy laureaci konkursu zostali zaproszeni ze swoimi rodzicami na rozdanie nagród do szkoły w Leśnicy Groniu. W tym dniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Szymon był bardzo zadowolony z wyjazdu po nagrodę ponieważ, w tym dniu odbywały się w szkole także ciekawe warsztaty plastyczne pt. ”Anioły” oraz Quiz Kahoot w języku angielskim. Na wszystkich uczestników konkursu plastycznego czekał słodki poczęstunek. Prawie cały dzień był pełen przygód w murach szkoły w Leśnicy Groniu.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
- 4
26 listopada 2024 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Szkolny korytarz zamienił się w magiczne miejsce pełne wróżb, kolorowych dekoracji i świateł. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z zaciekawieniem brali udział w zorganizowanych wróżbach andrzejkowych. Po wróżbach przyszedł czas na wspólne tańce i słodki poczęstunek.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- 4
W naszej szkole 25 listopada 2024 r. odbyło się wyjątkowe święto – Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie mogli przynieść swoje ulubione pluszaki. Szkoła wypełniła się przeróżnymi misiami, a uczniowie chętnie opowiadali historią swoich puchatych przyjaciół. Po szkolnych klasach przechadzał się miś, rozdając uczniom słodkie upominki. Najważniejszym punktem dnia był teatrzyk cieni przygotowany przez starszych uczniów. Uczniowie klas młodszych z zaciekawieniem śledzili przedstawienie opowiadające historię powstania pluszowego misia. Po przedstawieniu udali się do misiowego kącika czytelniczego, gdzie czekały na nich książki o misiach. Każdy mógł wybrać swoją ulubioną książkę i wypożyczyć do domu. Był to dzień pełen uśmiechu i dobrej zabawy.
Archiwum Aktualności