Konkurs na "Gwiazdę kolędniczą"
W maju 2013r. Dyrektor Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni ogłosiła konkurs na „Gwiazdę kolędniczą” konkurs skierowany był do wszystkich uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Tokarnia, którym bliskie są tradycje rodzinne i regionalne. Honorowym patronem i fundatorem był Wójt Gminy Tokarnia. Prace można było składać do 15 listopada 2013r. w sekretariacie gimnazjum.
Uczeń klasy V naszej szkoły Karol Kosek „z pomocą swoich bliskich” wykonał gwiazdę kolędniczą za którą otrzymał nagrodę Wójta Gminy Tokarnia Pana Władysława Piaściaka był nią tablet. Wręczenie nagrody miało miejsce 19 grudnia 2013r. podczas akademii z okazji Bożego Narodzenia w Gimnazjum w Tokarni. Od Pani Dyrektor Gimnazjum Karol otrzymał kosz słodyczy. 21 grudnia 2013r.
Karol wraz z panią dyrektor i zespołem „Mali Kliszczacy” z Tokarni udał się na spotkanie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem metropolitą krakowskim w Muzeum Archikatedralnym Karola Wojtyły w Krakowie przy ulicy Kanoniczej 19-21 podczas którego zaprezentował swoją pracę i przekazał ją do muzeum aby „inne osoby mogły ją zobaczyć i przypomnieć sobie o pięknej tradycji” powiedział księdzu kardynałowi przekazując ją na ręce księdza kardynała.
Zdjęcia w folderze - ALBUM FOTOGRAFICZNY
.jpg)
.jpg)

.jpg)

