Dzień Mamy
25 maja mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w naszej szkole mamy uczniów wszystkich klas. Program przygotowany specjalnie na ten dzień rozpoczął się od pokazów gimnastycznych uczennic klas IV i VI. Następnie wystąpiły najmłodsze pociechy, czyli Zerówkowicze, a po nich kolejno kl. I, III, IV, VI i VII. Gwóźdź programu stanowiło przedstawienie pt. "Bajka o rybaku i złotej rybce" przygotowane przez uczniów kl. IV. Imprezę uświetnił także występ regionalnego zespołu Koskowianie. Nie zabrakło oczywiście życzeń, kwiatów i samodzielnie przygotowanych upominków.
XV Gminny Turniej Strażacki
17 maja, w SP w Skomielnej Czarnej odbył się XV Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej, na którym drużyna uczniów z kl. VI (Karol Kaleta, Kacper Kołodziej, Aleksandra Świętek, Martyna Wrona, Natalia Wrona) zdobyła III miejsce. Gratulujemy!!!
W towarzyszącym mu konkursie plastycznym "Strażak w akcji", uczniowie kl. III zdobyli:
IV Bieg Konstytucji - 100 lat niepodległości odbył się 9 maja w Tokarni. Nasi uczniowie odnieśli nastepujące sukcesy:
w kategorii indywidualnej: Marek Słonina - miejsce II, Natalia Wrona - miejsce VI;
w kategorii drużynowej: wszyscy reprezentanci szkoły zajęli miejsce IV.
Uczniowie wzięli również udział w akademii z okazji Święta Konstytucji 3-ego Maja w SP nr 2 w Tokarni.
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
27 kwietnia odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII, pod opieką pana Dariusza Słoniny, przygotowali montaż słomno- muzyczny, w którym przedstawili historię powstania i uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenie dla dziejów Polski.
II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz
Wydawnictwo Akapit Press ogłosiło w tym roku drugą edycję Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Akcja trwała od 1 marca do 30 kwietnia bieżącego roku.
Z chęcią wykorzystaliśmy tę okazję, aby kontynuować promocję czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Zorganizowano spotkanie, podczas którego przybliżono sylwetkę polskiej powieściopisarki Małgorzaty Musierowicz oraz tematykę serii Jeżycjada. Głównym elementem imprezy było głośne odczytywanie specjalnie wybranych fragmentów książek w/w serii. Do wspólnego czytania zaproszono całą społeczność szkoły, a w rolę lektorów wcielili się Szkolni Mistrzowie Pięknego Czytania, nauczycielki języka polskiego oraz pani sekretarka, które to panie są wieloletnimi miłośniczkami książek M. Musierowicz.
PAMIĘTAJ!!!
"Przyroda nie zna nagrody ni kary,
zna tylko konsekwencje..."
R.IngersollDZIEŃ ZIEMI obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.
Gminne Igrzyska Dzieci - piłka ręczna
Dnia 5 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Tokarni odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Anna Burdzińska, Natalia Chromy, Natalia Jugowiec, Klaudia Kołodziej, Natalia Pajączkowska, Gabriela Słonina, Aleksandra Świętek, Martyna Wrona i Natalia Wrona.
Na ratunek Ziemi - OWADY
Na początku marca br. uczennica klasy VI Ania Burdzińska wzięła udział w wojewódzkim etapie konkursu przyrodniczego, który odbywał się w Trąbkach. Tematem tegorocznej edycji konkursy były Owady. Gratulujemy Ani jej wiedzy na temat tej grupy stawonogów, dziękując jej jednocześnie za zaangażowanie i olbrzymi wkład pracy.
"W krainie bajtów" - spektakl o zagrożeniach wynikających z kontaktu ze współczesnymi mediami
12 marca obejrzeliśmy w szkole przedstawienie pt. "W krainie bajtów". Tematem spektaklu były zagrożenia, na jakie narażeni są uczniowie, którzy często korzystają z urządzeń elektronicznych i z Internetu. Po wirtualnym świecie oprowadzał nas Mistrz Dioda, który przybył na ratunek chłopakowi uzależnionemu od gier komputerowych, nazwanemu przez znajomych nomen- omen Komputerkiem. Główny bohater poświęcał cały swój wolny czas na oglądanie TV i gry komputerowe. Dopiero dzięki Mistrzowi Diodzie zrozumiał, że urządzenia elektroniczne nie mogą zastąpić przyjaciół, a długotrwałe przebywanie przed komputerm wpływa negatywnie na zdrowie i sprawność fizyczną. Ponadto dowiedział się, że Wikipedia nie jest wiarygodnem źródłem informacji; otwierając wiadomość z nieznanego źródła, można ściągnąć wirusa; a w
O G Ł O S Z E N I E
ZAPISY DO KLASY I ORAZ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanówce informuje,
że od 5 do 20 marca 2018r. w godz. od 8 00 do 14 00. trwają zapisy
dzieci do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.
Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły.
1 MARCA - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bogdanówce
Wzorem lat ubiegłych, 1 marca zorganizowano w szkole uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Św. w Kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce. Eucharystię uświetniła Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, która następnie stanęła na czele pochodu do budynku Szkoły Podstawowej. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, przedstawiciele władz gminy oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą poetkę i współzałożycielkę Konfederacji Tatrzańskiej, Jadwigę Apostoł- Staniszewską. Pani Dyrektor, Danuta Ostój przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości i oddała głos tegorocznym prelegentom: Panu Ziemowitowi Kalinowskiemu i Panu Stanisławowi Pietruszce. W trakcie uroczystości mieliśmy również
By wnuk, zrodzon w wolności, wiedział, co to znaczy
Być wolnym, być u siebie - Być Polakiem w PolsceMarian Hemar, Modlitwa
V Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczno-Historycznej
im. Jadwigi Apostoł Staniszewskiej
Poezja patriotyczna jest poezją pamięci: o historii narodu; miejscach, w których przelała się krew niewinnych; żołnierzach walczących bohatersko i do końca; wreszcie – o ludziach zwykłych, co wiedzieli, że „łatwiej z prądem/ lecz godniej/ pod wiatr”[1] i czynami dowiedli swej wielkości. Prawda źródeł historycznych, które o tym mówią, jest nieoceniona. Jednak obok niej funkcjonuje też prawda słowa poetyckiego, które oddziałuje na uczucia, emocje i wyobraźnię.
"Gdzie jesteś Mały Książę? Gdzie odszedłeś z mej książeczki kart?"
Do wyjątkowego spotkania z Małym Księciem zaprosił nas Brat Marcin Świąder, wykonując na jednej ze ścian korytarza, piękne malowidło, przedstawiające scenę odejścia Małego Księcia ze swojej planety.
Następnie, dzięki ogromnej życzliwości Wydawnictwa Znak, każda rodzina, z której dzieci uczęszczają do szkoły, otrzymała egzemplarz najnowszego wydania książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego "Mały Książę".
Dzień Babci i Dziadka
23 stycznia mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w szkole nasze Babcie i naszych Dziadków. Starsze wnuczęta przedstawiły tegoroczne Jasełka, a młodsze wystąpiły w programie artystycznym, przygotowanym spacjalnie na tę okazję. Nie zabrakło również tradycyjnych odwiedzin grupy kolędniczej. Na koniec złożyliśmy życzenia i obdarowaliśmy Dziadków skromnymi upominkami.
Szkoła Podstawowa
w Bogdanówce
tel. (12) 3732076
email:
sekretariat@spbogdanowka.pl
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 341814