• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej.
          • WYCIECZKA W PIENINY

26 września 2023 r. klasy IV - VII były na wycieczce w Pieninach. Pieniny to jedne z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, które mogli uczniowie podziwiać podczas spływu Dunajcem. Po dodarciu do Szczawnicy, był spacer wzdłuż Dunajca, wspólny obiad i wyjazd kolejką na Palenicę.

• POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

Nasza szkoła dzięki wsparciu z budżetu państwa w ramach projektu "Posiłek w szkole i w domu" oraz dodatkowym funduszom pochodzącym z organu prowadzącego szkołę, na czele z panem wójtem Markiem Kluską, otrzymała nowy sprzęt do kuchni.

Trzeci moduł zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnię) lub doposażenie tych, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione lub o stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni.

• NARODOWE CZYTANIE 2023

W dniu 11 września cała społeczność szkolna wysłuchała fragmentów "Nad Niemnem" autorstwa Elizy Orzeszkowej. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Ewa Jankoś- pracownik Biblioteki Samorządowej w Tokarni, której dziękujemy za przeczytanie rozdziału powieści.

W liście zachęcającym do lektury Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił:

• SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

Bierzemy udział w akcji Lidla Szkoła Pełna Talentów! Pomóż nam zbierać talenciaki.

To bardzo proste.

1. Zrób zakupy w Lidlu za min. 50zł. (w tym przynajmniej 1 warzywo lub owoc).

2. Przy kasie odbierz talenciaka.

3. Przekaż talenciaka naszej szkole. Możesz wrzucić kupon do specjalnego pudełka w szkole lub zeskanować kod QR z talenciaka.

• TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca klasa I uczestniczyła w wycieczcę na Polanę w Więciórce. Tam na uczniów czekało wiele atrakcji. Palenie ogniska i pieczenie kiełbasy w ogrodzie naszej koleżanki. Zabawy na świeżym powietrzu. Pyszne lody dla ochłody. Podziwianie pięknych krajobrazów i kwiecistych łąk. Klasa I i III świętowała Dzień Dziecka biorąc udział w wycieczcę na Koskową Górę. Uczniowie poznali faunę i florę swojej miejscowości. Było ognisko z pieczeniem kiełbaski oraz zabawy w plenarze. Wspólne świętowanie zakończyło się lodami we Wrzosowym Doworze.

• SZKOŁA MUZYCZNA ZAPRASZA

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Czasławiu, Zewnętrzny Punkt Nauczania w Krzczonowie zaprasza chętnych do zapisów na rok szkolny 2023/2024. To idealne miejsce, żeby rozwijać swoje talenty muzyczne, grać na profesjonalnych instrumentach, brać udział w koncertach i innych wydarzeniach muzycznych. Pozostałe informacje na plakacie 😊!

• WYCIECZKA DO ZOO

19 maja 2023 r. klasa pierwsza i oddział przedszkolny byli na wycieczce w ogrodzie zoologicznym w Krakowie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

• WIWAT TRZECI MAJ!

27 kwietnia klasa VI pod kierunkiem wychowawcy przygotowała uroczystą akademię z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Kontytucji 3 Maja. Montaż słowno- muzyczny miał na celu przybliżyć okoliczności tego ważnego dla naszej Ojczyzny wydarzenia.

232 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany.

• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

27 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach terapeutycznych:

Integracja- jak odbudować relacje z rówieśnikami.

Klasy V-VIII

Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych i portali społecznościowych.

• WYCIECZKA DO OGRODU DOŚWIADCZEŃ

Środa, 26 kwietnia 2023...kilka dni po obchodach z okazji Dnia Ziemi starsze klasy naszej szkoły, dzięki wsparciu finansowemu w ramach projektu pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa pojechały wraz z opiekunami do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń.

Pogoda dopisała, humory oraz zaangażowanie naszych uczniów sprawiły, że było to bardzo udane przedsięwzięcie. Każdemu polecamy...w tym ogrodzie nie można się nudzić (zwłaszcza w towarzystwie kolegów i koleżanek).

• DZIEŃ ZIEMI

21 kwietnia br nasza szkoła w ramach obchodów Dnia Ziemi, wzięła udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko troska o środowisko naturalne w naszej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Przedsięwzięcie organizowało Stowarzyszenie „Dla Polski” a całej inicjatywie patronował m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Prócz samych porządków zasadziliśmy również kwiaty w przyszkolnym ogródku, a wszystko po to, by Nasza Ziemia, czyli NASZ DOM były pięknym, przyjaznym miejscem.

• WARSZTATY OGRODNICZE

Uczniowie klas I – III wzięli udział w II edycji Akcji Edukacyjnej ZDROWOROSNĄ. W ramach projektu uczestniczyli w warsztatach ogrodniczych. Lekcja ogrodnictwa pokazała, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa, która w kreatywny sposób kształtuje u uczniów postawy proekologiczne oraz zamiłowanie do roślin.

w Bogdanówce

tel. (12) 3732076