• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej.
          • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W dniu 12 grudnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk mgr Monikę Dziadkowiec. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas V - VIII. Celem spotkania było uświadomienie uczniom problemu, jakim jest otyłość, zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną do uczniów w wieku szkolnym.
            Formą zajęć był interesujący wykład, na którym uczniowie poznali przyczyny i skutki otyłości, jak również, jak jej przeciwdziałać. Uzyskali także informację, jakich produktów powinni unikać albo ograniczyć, by długo cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem.

• MIKOŁAJKI 2022

2 grudnia to magiczny dzień w naszej szkole. Najpierw odwiedził nas Mikołaj i obdarował prezentami najmłodszych uczniów.

Od samego rana także unosił się zapach wosku pszczelego, zwiastujący zbliżające się warsztaty dla klas O – III, prowadzone przez Państwo Elżbietę i Krzysztofa Janików. Warsztaty pozwoliły poznać fascynujący świat pszczelej rodziny. Uczniowie wysłuchali pięknej lekcji o życiu i pracy pszczół, a następnie spróbowali swoich sił wykonując świece z wosku pszczelego. Była to fantastyczna zabawa połączona z edukacją.

• CYRK SZOK

25 listopada gościliśmy w szkole Cyrk SZOK. Dzieci z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki, akrobacje oraz tresurę zwierząt: gołębi ozdobnych oraz trzech pudelków. Całemu występowi towarzyszyła wesoła muzyka i barwne stroje artystów, którzy zaproszali dzieci do wspólnej zabawy. Pokaz dostarczył dzieciom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

• ANDRZEJKI 2022

24 listopada uczniowie wzięli udział w zabawie andrzejkowej, której towarzyszyły konkursy i wróżby.

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Z biegiem czasu stały się pretekstem do brania udziału w imprezach tanecznych. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze pisemne wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku. Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą.

• WARSZTATY CUKIERNICZE

Nauka przez działanie? Czemu nie? 22 listopada odbyły się warsztaty cukiernicze, zorganizowane dla uczniów klas młodszych. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w wyrób oraz zdobienie babeczek.

Na uczniów klas starszych w tym dniu czekała niespodzianka... DZIEŃ BEZ PYTANIA!

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa VIII pod kierunkiem pana Sławomira Jantosa przygotowała aranżację słowno- muzyczną, przybliżającą wydarzenia rozgrywające się na początku XX w. Po wystąpieniu pan Dariusz Słonina przeprowadził test wiedzy historycznej. Przedstawiciele klas starszych wzięli udział w quizie niepodległościowym. Największą liczbę punktów uzyskała klasa VIII.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowała klasa V pod kierunkiem wychowawcy- pani Anny Fudali.

Po występie Pani Dyrektor Anna Flaga- Jaroszewska przekazała życzenia dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a także wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

• PASOWANIE NA UCZNIA

12 pażdziernika w naszej szkole odbyło się uroczyste pasownaie uczniów klasy I. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas występu pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami. Przypominać im o tym będą otrzymane medale i dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992 przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health, działająca od 1948) z inicjatywy sekretarza generalnego organizacji Richarda Huntera. Początkowo Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego nie miał określonego charakteru. Za generalne cele przyjęto upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukację społeczną w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.

• X DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

W dniu 29 września o godz. 13 uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania X Dyktanda Niepodległościowego, w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI i VII-VIII. Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Dyktando jest szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości przez społeczność szkolną.

w Bogdanówce

tel. (12) 3732076