•

Przy opracowaniu poniższego tekstu korzystano z kroniki  Szkoły Podstawowej w Bogdanówce.

W wielu miejscach przytoczone są fragmenty tejże kroniki w niezmienionej formie.

Rok szkolny 1966/67 to pierwszy rok wprowadzenia w życie ośmioklasowej szkoły podstawowej. Nauka odbywa się w pięciu salach lekcyjnych, czterech własnych oraz piątej wynajętej u Antoniny Szopowej. 30 października 1966r. ku wielkiej radości grona nauczycielskiego i młodzieży szkolnej trysnęła woda w tutejszej szkole (założono czynem społecznym wodociąg ).

W lipcu 1971r. rozpoczęto remont kapitalny szkoły, który trwał do 1 listopada ( zmieniono pokrycie dachu z dachówki na eternit ).

W roku szkolnym 1973/74 obniżono stopień organizacyjny naszej szkoły z ośmiu do czterech klas. Uczniowie klas 5-8 zostają dowożeni specjalnym autobusem do Zbiorczej Szkoły w Skomielnej Czarnej. Od 1 września 1975r. do Skomielnej Czarnej uczęszczają także dzieci z klasy czwartej.

W tym samym czasie zostało otwarte w Bogdanówce Państwowe Przedszkole - zajmowało pozostałe dwie sale lekcyjne w szkole, kuchnia  i kancelaria znajdowała się na piętrze. Pierwszą dyrektorką przedszkola została Maria Łabuz.

10.12.1976r. zmarł Bolesław Słonina, mąż dyrektorki szkoły p. Walerii Słoniny

W 1978r. wybudowano boisko sportowe.

Z dniem 01.10.1981r., ku wielkiej radości uczniów i rodziców naszej miejscowości, powracają do naszej szkoły klasy 4,5 i 6.

W 1985r. wieloletnia dyrektorka tutejszej szkoły p.Waleria Słonina odchodzi na emeryturę.

Początkiem 1986r. rozpoczęto pracę przy budowie nowej szkoły w naszej wsi. Projekt architektoniczny budynku wykonał mgr inż. architekt Kazimierz Karasiński. Budowa rozpoczęła się przy dużym udziale czynu społecznego mieszkańców Bogdanówki.

W 1988r. dotychczasowy dyrektor mgr. Andrzej Wolski rezygnuje z pracy w naszej szkole. Od początku nowego roku szkolnego obowiązki dyrektora szkoły przejmuje p. mgr. Sabina Rowińska.

Od 01.09.1990r. przywrócono naukę religii w szkole.

Z dniem 01.09.1992r. podniesiony zostaje stopień organizacyjny szkoły z 1-6 na 0-7, a w następnym roku na 0-8.

22 czerwca 1994r. po 23 letniej przerwie opuszczają naszą szkołę absolwenci szkoły podstawowej.

Reforma o systemie oświaty z 1999 r. przyczyniła się do skrócenia edukacji w szkole podstawowej do 6 klasy.  Absolwenci udają się do gimnazjum.

W ponad 40-cio letniej działalności szkoły młodzież uczestniczyła w wielu imprezach, wycieczkach, konkursach, zawodach sportowych.