• Profil szkoły

• KONCEPCJA PRACY NASZEJ SZKOŁY

MISJA SZKOŁY

W atmosferze zaufania, odpowiedzialności i zrozumienia wspieramy uczniów w drodze do sukcesu.

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce to szkoła, która uczy, bawi, wychowuje i opiekuje się uczniami oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego. Szkoła, w której panuje klimat zaufania, współpracy, współodpowiedzialności i życzliwości.

Misją Szkoły Podstawowej w Bogdanówce jest kształcenie i wychowanie w duchu wartości i poczuciu odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur i świata, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.

Misją szkoły jest także przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych, kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych oraz troska o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i rodziców.

WIZJA SZKOŁY

Marzeniem szkoły jest wychowanie absolwentów twórczych, dbających o siebie i innych ludzi, którzy poprzez własny rozwój będą tworzyć społeczeństwo przyszłości.

Szkoła Podstawowa w Bogdanówce to szkoła nowoczesna, innowacyjna, dobrze wyposażona, z dobrą bazą lokalową i rekreacyjną.

Szkoła, w której zatrudnieni są wykwalifikowani nauczyciele – wiarygodni, zaangażowani w proces nauczania i wychowania. Stanowiący autorytet dla swoich wychowanków, kształtujący w nich umiejętności życiowe oraz rozwijający poczucie własnej wartości.

Szkoła, w której w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych każdy uczeń może rozwijać swoje talenty, zainteresowania i uzdolnienia, twórczo rozwiązywać różnorodne problemy, budować wiarę we własne siły i możliwości.

Szkoła, która uczy myśleć, analizować, która uczy tolerancji i zrozumienia dla innych.

Szkoła, która działa w oparciu o przyjęte normy oraz daje możliwość samorealizacji.

Szkoła, w której każdy uczeń czuje się bezpieczny i jest akceptowany przez nauczycieli i rówieśników. Łączy ich wzajemny szacunek. Nauczyciel zawsze ma czas dla ucznia, otacza go opieką i pomocą.

Szkoła, która propaguje i upowszechnia wartości etyczne – humanitaryzm, odpowiedzialność, akceptację drugiego człowieka, prawdę i sprawiedliwość.

Szkoła, w której rodzice angażowani są do wspólnego i efektywnego uczestnictwa w procesie budowania systemu wartości u swoich dzieci.

Szkoła, która współdziała ze środowiskiem lokalnym. Organizuje i uczestniczy w różnych imprezach i akcjach charytatywnych, turniejach, konkursach i zawodach dla uczniów.

Szkoła, która zapewnia opiekę osób i instytucji odpowiedzialnych za wspomaganie dzieci i młodzieży.

MODEL ABSOLWENTA

Dążeniem Szkoły Podstawowej w Bogdanówce jest przygotowanie uczniów do efektywnego funkcjonowania w życiu społecznym oraz podejmowania samodzielnych decyzji w poczuciu odpowiedzialności za własny rozwój.

Uczeń kończący szkołę podstawową posiada następujące cechy:

• Jest gotowy do podjęcia nauki na wyższym etapie kształcenia;
          • Rozwija swoje uzdolnienia i zainteresowania;
          • Cechuje go wysoka kultura osobista;
          • Zna zasady dobrego wychowania;
          • Zna historię, kulturę i tradycje szkoły, własnego regionu i narodu;
          • Z szacunkiem odnosi się do symboli narodowych;
          • Zna i rozumie zasady współżycia społecznego;
          • Szanuje siebie i innych;
          • Integruje się z rówieśnikami i prawidłowo funkcjonuje w zespole;
          • Jest ambitny, kreatywny, odpowiedzialny;
          • Dostrzega potrzeby innych osób, okazuje życzliwość i pomoc;
          • Przestrzega zasad bezpieczeństwa;
          • Dba o swój rozwój fizyczny, promuje zdrowy styl życia;
          • Jest tolerancyjny;
          • Dba o środowisko naturalne;
          • Umiejętnie korzysta z komputera i technik informacyjnych.

KIERUNKI DZIAŁANIA PLACÓWKI

Podstawą koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły jest przeświadczenie o tym, że szkoła może być jeszcze lepsza, a w swych działaniach musi przede wszystkim zmierzać do wychowania i kształcenia młodego człowieka dla świata, który wciąż się zmienia.