• Pomoc na zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

          •  

             

            Pomoc na dofinasowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką

            W terminie do 30.12.2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

            Możliwa do otrzymania wysokość pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, to kwota do 1.500 zł na rodzinę.

            Pomoc przysługuje rodzinie:

            • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
            • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
            • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunowi został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
            • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
            • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

            Łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r. jest ustalany jako suma:

            • dochodu z gospodarstwa rolnego - obliczonego jako iloczyn liczby ha przeliczeniowych w gospodarstwie rolnym ustalanej na podstawie decyzji ustalającej wymiar podatku rolnego na rok 2019 r. i kwoty 3 244 zł;
            • dochodu netto obliczonego na podstawie zeznania podatkowego za 2019 r., jako różnica między kwotą stanowiącą podstawę do obliczenia podatku a kwotą obliczonego podatku - w przypadku pozyskiwania dochodów ze stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy, członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub innej spółdzielni zajmującej się produkcją rolną lub z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, lub z działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych;
            • dochodu netto za 2019 r. ustalanego na podstawie oświadczenia rodziców/opiekunów - w przypadku pozyskiwana dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

            Pomoc jest przyznawana jednemu z rodziców/opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej:

            Wersja PDF wniosku - otwórz

            Wersja edytowalna wniosku - otwórz

            Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy - otwórz

            Wzór formularza rozliczenia pomocy - otwórz

            Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie do dnia 30 grudnia 2020 r.

            Za datę złożenia wniosku uważa się datę wpływu prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica/opiekuna wnioskującego o przyznanie pomocy.

            Wniosek o przyznanie pomocy składa się do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica/opiekuna wnioskującego o pomoc.

            Wniosek  można przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska) przesyłką rejestrowaną. Można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość. Warunkiem jest wpływ wniosku do biura powiatowego Agencji do dnia 30 grudnia 2020 r.

            W przypadku złożenia wniosku po dniu 30 grudnia 2020 r nie wszczyna się postępowania w sprawie przyznania pomocy.

            Jeżeli Wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia wniosku do wrzutni, do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail, bądź nr. telefonu komórkowego) ze wskazaniem, że za pośrednictwem tego adresu e-mail lub numeru telefonu, Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię.

            Do wniosku o przyznanie pomocy dołącza się:

            • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
            • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
            • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.  

            Pomoc, przyznawana będzie w drodze decyzji kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica/opiekuna wnioskującego o pomoc.

            Rodzic/opiekun, który złożył wniosek o przyznanie pomocy, zobowiązany będzie do rozliczenia otrzymanej pomocy poprzez złożenie, do dnia 15 kwietnia 2021 r., kopii faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

            Rozliczenie pomocy będzie mogło nastąpić na podstawie faktur potwierdzających dokonanie zakupów w terminie od dnia 10 grudnia 2020 r. do dnia 31 marca 2021 r.

            Otrzymana pomoc będzie podlegała zwrotowi na rachunek Agencji w przypadku:

            • gdy koszty zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką są niższe niż kwota otrzymanej pomocy - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą otrzymanej pomocy a kwotą wynikającą z przedłożonej kopii faktury;
            • braku dostarczenia do dnia 15 kwietnia 2021 r. kopii faktury potwierdzającej dokonanie zakupu od dnia 10 grudnia 2020 r. do dnia 31 marca 2021 r. komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - w pełnej wysokości;
            • zbycia przed upływem 2 lat od daty zakupu, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, do zakupu których rodzic/opiekun otrzymał pomoc - w pełnej wysokości.

            Akty prawne

            Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.) - zmiana opublikowana w dniu 11.12. 2020 r., w Dz. U. pod pozycją 2224.

            Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i w Oddziałach Regionalnych ARiMR oraz pod numerem bezpłatnej infolinii-tel. 800-38-00-84.

          • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

          • III miejsce DOMINIKI JOŃCZYK  w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu

            Uczennica naszej szkoły Dominika Jończyk z klasy VII wzięła udział w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu pt. „Zagubieni w cyberprzestrzeni”.

            Zmierzyła się z trudną tematyką bezpiecznego funkcjonowania młodzieży w świecie realnym i wirtualnym. W oparciu o własne przemyślenia i literaturę załączoną do regulaminu konkursu napisała opowiadanie na temat: „Ja" rzeczywiste i "ja" wirtualne. Moja obecność w przestrzeni realnej  i cyfrowej. Praca została bardzo dobrze oceniona, Dominika zajęła III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentu pisarskiego. Powodzenia!

          • RAZEM NA ŚWIĘTA

          • W dniu 10. 12. 2020 r. Szkolny Klub Wolontariusza połączył dwie akcje społeczne : akcję Fundacji Dbam o Mój Zasięg oraz akcję MEN Razem na święta.

            Fundacja Dbam o Mój Zasięg zorganizowała II Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych. Wolontariusze SKW przyłączyli się do tej pięknej świątecznej tradycji, która przypomina o ważności relacji w życiu każdego z nas- do pisania świątecznych życzeń. Nasze kartki, zakupione od Fundacji zaadresowane były do seniorów okolicznych DPS-ów. Mamy nadzieję, że nasze życzenia spowodują uśmiechy na twarzach oraz radość i pokój w sercach, bo z tym  kojarzą nam się nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

          • ODYSEJA KOSMICZNA W NASZEJ SZKOLE

          • Jesienne niebo z e-Planetobusem z Centrum Nauki Kopernik

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii e-Planetobus.

             8 grudnia 2020 r. edukatorzy Centrum Nauki Kopernik zabrali Wszystkich uczniów naszej szkoły na wirtualny spacer po jesiennym niebie. Wszystko to było możliwe dzięki projektowi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”  https://www.kopernik.org.pl/edukacja/nauka-dla-ciebie

            Celem programu Nauka dla Ciebie jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu.

            Ta wtorkowa wyprawa w kosmos to mikołajkowy prezent dla naszych wychowanków. Zajęcia miały charakter projekcji, na której mogliśmy podziwiać obiekty niebieskie (gwiazdozbiory, planety, galaktyki) oraz odbyć wyprawę na Marsa.W drugiej części spotkania odbyła się lekcja on-line, podczas której mieliśmy szansę na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania. 

            Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału naszej szkoły w tym projekcie. 

            Zdaniem wielu uczniów, zajęcia były rozwijające i rozbudziły zainteresowania przyrodnicze, zwłaszcza te związane z astronomią. 

            W 2026 roku wybieramy się na Marsa (kartę pokładową już mamy :).

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I TOLERANCJI

          • "Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!"

             LINK DO TABLICY: https://bit.ly/39sy9Ut

            Zapraszamy do obejrzenia naszej tablicy życzliwości. W formie online obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Tolerancji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przekazali życzliwe słowo dla drugiego człowieka.

          • WYRÓŻNIENIE W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE

          • Z radością informujemy, że opowiadanie uczennicy naszej szkoły –  Łucji Kołodziej z klasy VII , zostało zauważone przez autorkę książek dla dzieci – Jadwigę Marzec, która przyznała Łucji wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Literackim.

            Serdecznie gratulujemy!

          • SZKOŁA DO HYMNU

          • szanuj_kochaj_chron_broszuramon.pdf

            „Szkoła do hymnu” 2020

            Już po raz kolejny dołączyliśmy do akcji "Szkoła do hymnu". W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcieliśmy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

            Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii oraz przejście szkół na zdalne nauczanie nasi uczniowie, zaśpiewali online wspólnie ze swoimi nauczycielami „Mazurka Dąbrowskiego” łącząc się za pomocą MS Teams.

            NARODOWE_SWIETO_NIEPODLEGLOSCI.pptx​​​​​​​

            dyplomszkoladohymnu2020.pdf​​​​​​​


          • ŚLUBOWANIE

          • 14 paździenika, uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali mianowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Bogdanówce. Wcześniej musieli wykazać się zdobytą już wiedzą i umiejętnościami. Niestety ze względu na panującą sytuację nie mogli zaprezentować się całej społeczności szkolnej.  Mimo tego świadkowie wydarzenia- z Panią Dyrektor na czele- potwierdzają ich gotowość do nauki i  do podejmowania nowych wyzwań.

            Życzymy im sukcesów w nauce!

          • NA TROPIE JESIENI...

          • W czwartek 28.10. klasa I wyruszyła na poszukiwania "złotej, polskiej jesieni" i......znalazła! Oto dowody! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • PRZERWA NA CZYTANIE

          • Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"  w dniu 23.10.2020 r.

             

            Celem akcji jest:

            • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
            • integracja środowiska lokalnego;
            • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
            • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
            • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

             

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

          •  SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

                 1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 w trybie stacjonarnym.

            Z uwagi na obowiązujący stan epidemiologiczny, rezygnujemy z uroczystej inauguracji,                   a zaplanowaliśmy krótkie spotkania uczniów z wychowawcami, w celu przekazania niezbędnych informacji.

            W związku z tym poniżej podaję harmonogram rozpoczęcia roku i przypominam                               o obowiązującym reżimie sanitarnym, czyli:

            1.  uczniowie klas III, IV,VI,VII wchodzą do szkoły SAMI na wyznaczoną godzinę gromadzą się w wyznaczonym miejscu i unikają zbędnego przemieszczania się; posiadają własny notatnik i długopis,
            2.  z dziećmi oddziału przedszkolnego i uczniami klasy I - z jednym dzieckiem może wejść 1 rodzic (stosując środki ochrony: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk)  zachowując  dystans społeczny (1,5 metra)      od kolejnego opiekuna z dzieckiem i pracownika szkoły.

             

            Harmonogram spotkania z wychowawcami w dniu 1 września

             

            Na godzinę 8.00 przychodzą klasy VI,VI,VII:

            • klasa IV wchodzi głównym wyjściem po schodach z przodu szkoły  i udaje się                   do sali nr. 4;
            • klasa VI wchodzi przez szatnię i idzie do sali nr. 3;
            • klasa VII  wchodzi wejściem od strony parkingu  i idzie do sali nr. 2

             

            Na godzinę 9.00 przychodzą klasy 0,I,III:

            • klasa 0 wchodzi głównym wyjściem po schodach z przodu szkoły  i udaje się              do sali oddziału przedszkolnego;
            • klasa I  wchodzi wejściem od strony parkingu  i idzie do sali nr. 12;
            • klasa III wchodzi przez szatnię i idzie do sali nr. 13.

             

            Przed wejściem do szkoły należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności m.in. zachowanie odległości co najmniej 1,5 m.

            Bezwzględnie przy wejściu do szkoły, każda osoba ma obowiązek dezynfekcji rąk.

            Prosimy bezpośrednio iść do wyznaczonej sali i nie przemieszczać się po terenie szkoły.

             

            Dyrektor szkoły

            D.Ostój